6 گام تا موفقیت با تونی رابینز

آنتونی جی رابینز که در جهان بیشتر به تونی رابینز معروف است یکی از مشهور ترین و برترین کارآفرینان، مشاوران، استراتژیست های کسب و کار و فعالان بشر دوست آمریکایی است. او همچنین یکی از موفق ترین نویسندگان و سخنرانان حوزه انگیزشی و موفقیت در سراسر جهان است. او سالانه رویداد های متعددی در گوشه گوشه دنیا برگزار می کند که از معروف ترین های آن ها می توان به رویداد قدرت درونی ات را آزاد کن و رویداد استادی کسب و کار اشاره نمود. عمده بخش رویدادها، کارگاه ها و سمینار هایی که او برگزار نموده و کتاب هایی که او به نگارش رسانده است، ارتباط مستقیمی با انگیزه دادن و الهام بخش بودن دارد. در ادامه مطلب ” 6 گام تا موفقیت با تونی رابینز “ با ” مدرسه کسب و کار آیا “ همراه باشید.

اگر از قبل با تونی رابینز آشنایی دارید قطعا می دانید که سخنان او چه تاثیر عظیمی بر روی انسان دارد، اما اگر او را نمی شناسید باید بگوئیم سخنان او تحول بسیار عظیمی در زندگی شما ایجاد خواهد نمود. در ادامه قصد داریم 6 گام که تونی رابینز معتقد است باید برای رسیدن به موفقیت برداشته شود را برای شما مطرح نمائیم:

هرگز رویاهای خود را به دست فراموشی نسپارید

همه ما رویاهایی در ذهن خود داریم و همچنین اعتقاد داریم که ما موهبتی خاص در درون خود داریم که ما را نسبت به بقیه متمایز نموده و ما بوسیله آن می توانیم دنیا را تغییر دهیم. یا به عبارت دیگر ما توانایی درونی داریم که می توانیم بر زندگی دیگران تاثیر بسزایی داشته و این که می توانیم دنیا را تغییر دهیم. احتمالا شما هم هم اکنون یکی از رویاها و آرزوهای خود را به یاد آورده اید که به دست فراموشی سپرده اید. شاید رویاهای دیگری هم باشد که آنها را فراموش کرده باشید. یک بار دیگر فکر کنید و ببینید که برای زندگی خود چه می خواهید. هیچگاه آن ها را به دست فراموشی نسپارید.

تصمیماتی که می گیریم سرنوشت ما را می سازند

کارهایی که ما مدام انحام می دهیم برای ما ارزش محسوب می شوند نه کارهایی که بعضی اوقات و بصورت پراکنده انجام می دهیم. به نظر شما ریشه همه کارهایی که انجام می دهیم کجاست؟ در نهایت چه چیزی است که مشخص می کند ما در آینده وارد چه مسیری می شویم؟ پاسخ تصمیمات ما هستند. ما در لحظات مهم تصمیم گیری، سرنوشت خود را تغییر می دهیم. بنابراین باید در تصمیم گیری های خود به شدت دقت نموده و با آگاهی کامل بهترین تصمیمات را برای خود بگیریم.

شرایط زندگی ما را واکنش های ما به حوادث و اتفاقات تغییر می دهند

مهارت های ما در زندگی هستند که به ما کمک می کنند در زندگی با چالش ها و حوادث روبرو شویم و زندگی مان را بیشتر تحت کنترل خود در بیاوریم. همه ما قطعا درباره کارهای خارق العاده ای که بعضی افراد انجام داده اند و همه را متحیر نموده اند، شنیده ایم. من و شما هم درون خود قدرت نامحدودی داریم که با برخورداری از آگاهی و شجاعت می توانیم از آن ها بهترین بهره وری را داشته باشیم تا قادر باشیم در سخت ترین بزنگاه ها صحیح ترین تصمیمات را اتخاذ نموده و کنترل اوضاع را در دست داشته باشیم.

به جای ساکن ماندن تصمیم بگیرید و آن را عملی کنید

هرچه در زندگی خود بیشتر تصمیم بگیرید، در آینده تصمیمات بهتری خواهید گرفت. به عضله هایتان دقت کنید، آنها با کار کردن قوی تر می شوند. قدرت تصمیم گیری شما هم مانند عضله های شما هستند و با کار کردن تقویت می شوند. همین امروز دو تصمیمی که به تعویق انداخته اید را به یاد بیاورید. بالافاصله تصمیم برای عملی کردن آن بگیرید و شروع به انجام آن کنید. این کار را هر روز انجام دهید. این کار عضله های تغییر در زندگی شما را تقویت خواهند نمود.

به جای اینکه افسوس اشتباهات خود را بخورید، از آنها درس بگیرید

ما باید با خود قرار گذاشته و به جای اینکه افسوس اشتباهات خود را بخوریم، از آنها درس بگیریم. زیرا اگر از اتفاقات بد و اشتباهات درس نگیریم، قطعا دوباره آنها را تکرار خواهیم کرد و تکرار یک خطا بسیار بدتر از مرتکب شدن آن خطاست. اگر فکر می کنید شکست خورده اید و کشتی تان به گل نشسته سخت در اشتباه هستید زیرا شکست در زندگی معنا ندارد. موفقیت در نتیجه قضاوت خوب، قضاوت خوب در نتیجه تجربه و تجربه عموما در نتیجه یک اتفاق بد و اشتباه حاصل می شود.

شکست نتیجه سکون و موفقیت نتیجه حرکت است

برای باز کردن این مطلب مثالی برای شما مطرح می کنیم:

شکست خوردن در زندگی عموما نتیجه این است که کاری انجام ندهیم. به طور مثال اینکه تلفن را بر نداریم و به کسی زنگ بزنیم تا در موضوعی به ما کمک کند، یا مثلا این که به سراغ دوستی نرویم تا با او مشورت کنیم. عدم موفقیت ما بسیاری اوقات به دلیل نگرفتن تصمیماتی کوچک است اما موفقیت عموما نتیجه گام برداشتن و حرکت کردن است. اگر دست به کار نشوید هیچ کس کاری برای شما انجام نخواهد داد. خداوند فرموده از تو حرکت از من برکت. این موضوع در همه جوانب زندگی صدق می کند. اگر در گوشه ای بنشینید و منتظر شوید تا کسی از آسمان بیاید و شما را به موفقیت برساند یا ثروتی هنگفت برای شما به ارمغان بیاورد، سخت در اشتباه هستید زیرا تا قدم از قدم بر ندارید، آب از آب تکان نخواهد خورد.

 

آنتونی رابینز معتقد است هر کسی که به دنبال رسیدن به اهداف، آرزوها و در نهایت موفقیت و ثروت است باید این 6 اصل مهم را در همه جوانب زندگی اش پیاده نماید. یکی از مهم ترین مسائلی که همیشه او به آن تاکید می کند، دقت در تصمیم گیری است، زیرا موفقیت یا شکست ما در آینده در گرو تصمیماتی است که اتخاذ می کنیم. ما هر روز 30.000 تصمیم می گیریم که اگر از همین لحظه نسبت به هر تصمیم کوچک حساسیت داشته باشیم و حتی معمولی ترین تصمیمات را با دقت بیشتری بگیریم در کوتاه ترین زمان ممکن خواهیم توانست پیشرفت را در زندگی خود احساس کنیم.