10 شغل برتر لینکدین در سال 2019

همه ساله در پایان سال جاری میلادی معمولا لیست برترین های سال توسط ارگان های مختلف منتشر می شود و این بار نوبت به لینکدین رسیده است که لیست برترین مشاغب نوظهور را منتشر نموده است. در ادامه خبر ” 10 شغل برتر لینکدین در سال 2019 ” با ما همراه باشید.

وب سایت استخدام و کاریابی لینکدین به تازگی و با پایان یافتن سال 2019 میلادی فهرست مشاغل نوظهور خود را منتشر نموده است. در این فهرست شغل هایی که بیشترین رشد را در استخدام شدگان داشته اند، مشخص شده اند. در صدر این فهرست متخصص هوش مصنوعی به چشم می خورد که شاید برای بسیاری این موضوع عجیب باشد، اما واقعیت همین است. متخصص هوش مصنوعی شخصی است که تشخیص می دهد هوش مصنوعی در حوزه ی فعالیت هر شرکت، چگونه به کار می آید.

استخدام در حوزه هوش مصنوعی در مدت 4 سال گذشته، رشدی برابر 74 درصد داشته است. گای برگر متخصص و اقتصاد دان ارشد لینکدین درباره هوش مصنوعی می گوید: هوش مصنوعی در همه صنعت ها نفوذ نموده و تقاضا برای افراد متخصص در این حوزه بسیار بالا رفته است. این برای سومین سال پیاپی است که این شغل در صدر فهرست جای می گیرد و انتظار افزایش تقاضا برای آن نیز می رود. میانگین افراد فعال در این شغل بالای 100 هزار دلار در سال است.

لیست 10 شغل برتر اعلام شده لینکدین به شرح زیر است:

۱. متخصص هوش مصنوعی

۲. مهندس رباتیک

۳. دانشمند تحلیل داده

۴. مهندس و برنامه‌نویس فول استاک

۵. مهندسی پایداری قابلیت اطمینان سایت

۶. متخصص پشتیبانی فروش

۷. نماینده‌ی توسعه‌ی فروش

۸. مهندس داده

۹. تکنسین بهداشت رفتاری

۱۰. متخصص امنیت سایبری