معرفی کتاب موضوع پول نیست.

نوشته باب پراکتور مشاور انگیزیشی بیش از 40 شرکت و مدیر موفق دنیا است که در زمینه چگونگی کسب مهارت فردی برای ایجاد تغییر در تمامی جوانب زندگی مطالب آموزنده و در عین حال جذابی را ارایه کرده است. دست یافتن سعادت و دور انداختن فکر ثروتمند بودن موضوع اصلی این کتاب است.

این کتاب به صورت مصاحبه در قالب چگونگی به ثروت رسیدن افراد معروف دنیا نگارش شده است و با پرسش اصلی ” رمز موفقیت چیست؟” شروع شده است. در این کتاب با مفهوم کامل چگونگی استفاده از کلمات کلیدی مهم چون اهداف، پایداری و خلاقیت آشنا خواهید شد. تجربه 40 ساله آقای باب در این کتاب هر آنچیزی که در مورد کسب پول ذهنیت شما را درگیر کرده باشد، روشن خواهد کرد تا به ثروت واقعی دست یابید.

 

خلاصه کتاب موضوع پول نیست.

 

چند سخن مفهومی از کتاب موضوع پول نیست.

 • بدون اینکه چیزی را به خطر بندازید به استقبال خطر بروید.
 • همه ما دارای ایمان و نیروی معنوی هستیم. هیچ شخصی دانش و قدرت بیشتری ندارد.
 • مسئولیت همه اتفاق هایی که در زندگی من می افتد را می پذیرم.
 • آنهایی که تصمیم می گیرند تنها به اوج خواهند رسید.

معرفی کتاب موضوع پول نیست.

سر فصل های کتاب

 1. هدف پول نیست.
 2. تناقض
 3. از سیاهی لشکر بودن در زندگی خود دور بمونید.
 4. اهداف، مقصود و بینش
 5. آشنایی با توهم مدیریت زمان
 6. الگو، اجرا و سود
 7. فروپاشی روال‌ها
 8. شتاب همزمان با آرامش
 9. با عشق زندگی واقعی داشته باشید.

بخشی از کتاب موضوع پول نیست.

کتابی هست که برای من خیلی اهمیت دارد، کتابی که از سال ۱۹۶۱ که برای اولین بار به دستم رسید تا حالا، آنرا بارها و بارها خوانده‌ام. کتاب بیندیشید و ثروتمند شوید اثر ناپلئون هیل، یکی از پیشگامان واقعی در زمینه‌ی کاری من. چه چیز این کتاب مهم است؟ اینکه هیل انواع موضوعات مختلف، داستان، مثال و تمرین را حلاجی کرده و شرح و بسط داده – ولی مستقیماً اشاره‌ای به پول نکرده است.

این نکته در کتابی که موضوعش «ثروتمند شدن» است عجیب به‌ نظر می‌آید. ولی فقط این کتاب نیست: کتابی هست به‌ نام شما نیز می‌توانید دولتمند باشید، اثر رابرت راسل. نویسنده‌ی بزرگ دیگری که او نیز، کار زیادی با پول ندارد. امیدوارم منظورم را متوجه شده باشید: یکی از کلیدهای تولید ثروت این است که دریابید پول، هدف نیست. بگذارید تکرارش کنم تا اثرش بیشتر شود: پول، هدف نیست.

آنچه این نویسندگان سعی در تبیین آن داشته‌اند این است که تولید ثروت، ارتباط بسیار اندکی با تمرکز بر پول دارد. در واقع در کتاب موضوع پول نیست با ذهن شما، رفتار شما و طرز فکر شما مرتبط است.

ظاهراً بسیار ساده است ولی بیشتر مردم آن را درک نمی‌کنند، با اینکه مثل روز، روشن است. فکرش را بکنید: وقتی به ثروتمندانه زندگی کردن می‌اندیشید، چه چیزی به ذهن شما می‌آید؟ خانه‌ای در جزیره‌ای استوایی؟ هواپیمای شخصی؟ انجام هر کاری که دوست دارید و هر وقت که دوست دارید؟ شاید هم تمامی آن‌ها و حتی بیشتر؟