WhatsApp از بهمن ماه دستگاه های قدیمی را پشتیبانی نمی کند

کمپانی واتس اپ که به فیس بوک تعلق دارد به تازگی اعلام نموده است که تصمیمی سخت گرفته و از بهمن ماه سال جاری، دسترسی میلیون ها کاربر دستگاه های قدیمی تلفن همراه و تبلت ها را به واتس اپ قطع میکند. مدیران این اپلیکیشن اذعان داشته اند که اتخاذ این تصمیم برای آن ها بسیار دشوار بوده، اما آن ها ناگذیر بوده اند دست به چنین اقدامی بزنند. در ادامه خبر WhatsApp از بهمن ماه دستگاه های قدیمی را پشتیبانی نمی کند “ با ما همراه باشید.

در توضیح این خبر آمده است که کاربران ios 8 و پایین تر دیگر امکان استفاده از این نرم افزار را نخواهند داشت و کاربران ios 9 و بالاتر فقط خواهند توانست اپلیکیشن را نصب و از آن استفاده کنند. در صفحه پشتیبانی این نرم افزار آمده است برای اینکه بتوانید بهترین تجربه استفاده از واتس اپ را داشته باشید، باید به آخرین ورژن واتس اپ آپدیت کنید.

واتس اپ همچنین به دستگاه های اندرویدی نیز اشاره ای داشته و اعلام نموده است که کاربران اندروید 2.3.7 یا نان زنجبیلی و نسخه های پایین تر دیگر امکان استفاده از واتس اپ را نخواهند داشت. همچنین از 12 بهمن سال جاری کاربران اندروید باید اندروید 4 به بالا داشته باشند تا بتوانند واتس اپ را نصب و از آن استفاده کنند.

واتس اپ ماهانه 1.5 میلیارد کاربر فعال دارد و با این تصمیم چند میلیون نفر آن را از دست می دهند که با از دست دادن این تعداد، رقم باقی مانده باز هم بسیار خوب است و مشکلی برای آن ایجاد نخواهد نمود. فیس بوک این اپلیکیشن را چند سال پیش به قیمت 21 میلیارد دلار خریداری نمود.