Ebay ایرانی، رقیب دیجی کالا به بازار می آید

شنیده ها حکایت از این دارد که به زودی دیجی کالا رقیبی خواهد داشت که یکه تازی دیجی کالا را بر هم خواهد زد. بر این اساس دیجی کالا دیگر تنها فروشگاه اینترنتی ایران نخواهد بود. بر اساس بررسی ها این فروشگاه که با من شاپ نام دارد، احتمالا مدلی مانند E-bay را در ایران اجرا خواهد نمود تا کاربران هم مانند فروشندگان در کنار هم به شکلی امن به خرید و فروش بپردازند.

اواخر سال 97 فروشگاه اینترنتی بامیلو از رقابت با دیجی کالا کنار رفت و پس از مدتی دامنه این فروشگاه به سمت اسنپ مارکت هدایت شد. از آن زمان تا کنون دیجی کالا در این بازار بی رقیب مانده است که گویا این یکه تازی به زودی به پایان می رسد.

خبرهایی که از جاهای مختلف درز نموده، حاکی از این است که سرمایه گذار داخلی این پروژه شرکت آسان پرداخت یا به اختصار آپ می باشد. با توجه به این شایعه، تماس هایی با مسئولان شرکت آپ گرفته شد تا در این مورد اطمینان حاصل شود. مسئولان شرکت آسان پرداخت پاسخ دادند که این خبر تا حدی درست است و تعدادی از سرمایه داران آپ در این استارتاپ سرمایه گذاری نموده اند. بررسی های بیشتر نیز نشان می دهد که پای یک سرمایه گذار ترک هم در میان است که موضوع را جذاب تر نیز می نماید.

زمان دقیق شروع به کار این پروژه هنوز مشترک نیست، اما شنیده ها حاکی از این است که چند شخص حرفه ای و با تجربه در این استارتاپ شروع به کار نموده اند که قبلا از مهره های مهم بامیلو نیز بوده اند. همین طور اخباری نیز شنیده می شود که این پلتفرم جدید قرار است ترکیبی از چند ایده برای حل مشکلات فضای مجازی باشد. احتمال می رود که در این پلتفرم امکان فروش محصول یا خدمات کاربر به کاربر وجود داشته باشد که به نوعی نوآوری در بازار ایران محسوب می شود.

موسسه کسب و کار آیا دوره دیجیتال مارکتینگ برگزار می کند.