7 نکته کلیدی در توسعه فردی و مدیریت تیم فروش چیست؟

همه ما در گذشته با مدیران متفاوتی کار کرده‌ایم، مدیران خوب یا بد! اکنون نوبت شما است. تصور کنید شما یک مدیر هستید. چه کار متفاوتی انجام خواهید داد؟ هدف از این مقاله بحث در خصوص روش‌های فروش یا چگونگی مدیریت یک کمپین فروش نیست! بلکه هدف به چالش کشاندن شما و اصلاح باورهایتان است که یک مدیر فروش موفق چه ویژگی‌هایی دارد و  چطور رفتار می‌کند؟

این ارزش‌های شما هستند که نوع مدیریت شما را شکل می‌دهند و کلید اصلی درک و تشویق دیگران و درک ارزش‌های آن‌ها است. در نتیجه اگر ویژگی‌هایی را که مخصوص رهبران بزرگ است تمرین کنید می‌توانید همان مدیری باشید که همیشه آرزوی آن را داشتید. با دانستن اهمیت این موضوعات، تصمیم گرفتیم مقاله ” 7 نکته کلیدی در توسعه فردی ومدیریت تیم فروش چیست؟ ” را آماده و در اختیار ما قرار دهیم.

7 نکته کلیدی در توسعه فردی و مدیریت تیم فروش چیست؟

آیا شایستگی رهبری تیم خود را دارید؟

اگر رفتار شما، دیگران را به رویا پردازی بیشتر، یادگیری بیشتر، فعالیت بیشتر و بهتر شدن تشویق می‌کند شما یک رهبر هستید. اگر می‌خواهید بدانید که چطور می‌توانید تیم خود را بهتر رهبری کنید, چرا از خود آن‌ها نمی‌پرسید؟

جویا شدن نظر دیگران یا دریافت بازخورد افراد یکی از ابزارهای مهم پیشرفت و بهبود دهنده برای مدیران فروش اسـت؛ زیرا شما همیشه از تاثیر عملکرد و اعمال و رفتار خود نسبت به دیگران با خبر نیستید و لازم است از افراد تحت نظر خود، در این خصوص سوال کنید. ممکن است چنین برداشت شود که باید در مقابل تمامی پاسخ‌ها یکسان عمل کنیم، ولی اینطور نیست و می‌توانیم از گوش کردن به صحبت‌های دیگران، چیزهای زیادی بیاموزیم و عکس العمل آنها را درباره اینکه ما چگونه رهبر و سرپرستی هستیم، بدانیم.

 

ناحیه عملکردی
ناحیه عملکردی

شما در کدام ناحیه عملکردی قرار دارید؟

یک کشتی تا زمانی که در بندر است صدمه نمی‌بیند، اما کشتی برای بندر ساخته نشده است. شما در نقش خود به عنوان یک مدیر فروش، خود را در سه ناحیه عملکردی خواهید یافت: آسایش، سختی و اضطراب، وحشت. هرکدام از نواحی که شما در آن قرار دارید می‌تواند تاثیر بزرگی بر سطح موفقیتی که از آن لذت می‌برید داشته باشد.

ناحیه آسایش

در ناحیه آسایش شما تمایل دارید تا احساس اطمینان، امنیت، کنترل، ایمنی، دانش، آرامش و البته راحتی داشته باشید. به هر ترتیب زمان زیادی را به این قسمت اختصاص دهید؛ خشنودی از خود و خستگی و ملالت را نیز تجربه کنید.

ناحیه سختی و اضطراب

زمانی که در ناحیه سختی و اضطراب هستید، فشار عصبی، استرس، آدرنالین، هیجان، تنش، اضطراب را تجربه خواهید کرد، در واقع کاملا تحت کنترل نیستید، یک حس ناشناخته و مجهول وجود دارد و شما نسبت به پیامد رفتارهای خود آگاه نیستید. در ابتدا، اطمینان و اعتماد شما می‌تواند کاهش یابد و همانطور که شما خود را با شرایط جدیدی که در آن هستید وفق می‌دهید، مدت زمانی که صرف کار کردن می‌کنید افزایش می‌یابد. به هر حال، احساس می‌کنید که بیشتر درگیر کار و چالش هستید. در صورتی که خود را در ناحیه سختی و اضطراب قرار ندهید، یک نوع عدم پیشرفت یا ترقی وجود خواهد داشت. گذر زمان در این ناحیه چگونه احساس می‌شود؟

ناحیه وحشت

زمانی که وارد ناحیه وحشت می‌شوید، کنترل خود را از دست می‌دهید، میخکوب و بی حرکت می‌شوید، نمی‌توانید درست فکر کنید، نگران و مضطرب و عصبی می‌شوید و خواستار بازگشت به ناحیه آسایش خود هستید. برخی از افراد پرخاشگر می شوند به طوری که، دیگران کاملا از آنها صرف نظر می‌کنند . با توجه به پیشرفت‌های شخصی، بهترین ناحیه برای عملکرد شما، ناحیه سختی و اضطراب است، همانطور که در این بخش مشاهده کردید در این محدوده شما بیشتر در معرض یادگیری هستید. در ناحيه وحشت شما قادر به یادگیری هیچ چیز جدیدی نیستید و در صورتی که در ناحیه آسایش بمانید، هیچ چیز جدیدی را امتحان نخواهید کرد.

جهت جلوگیری از خستگی و رسیدن به رضایت از خود نیاز است گامی به عقب برداشته ( و به ناحیه سختی و اضطراب بروید) و چیزهای جدید را امتحان کنید. جهت بهره جستن از توانایی و استعداد خود نیاز دارید تا به جلو حرکت کنید.

اهمیت خودآگاهی

اگر برای یک بار هم که شده خودمان را بشناسیم، ممکن است یاد بگیریم که چطور به خودمان توجه کنیم. زمانی که چیزهایی که برای دیگران مهم است را بشناسیم، قادر خواهیم بود تا دیگران را برای رسیدن به اهداف و مقصودشان هدایت کنیم. داشتن شناخت درستی از اینکه چه چیزی برای دیگران مهم است، یک عامل حیاتی در توانایی شما جهت هدایت آنها برای رسیدن به اهداف و مقصودشان است.

7 نکته کلیدی در توسعه فردی و مدیریت تیم فروش چیست؟ هرکه بخواهد تیم فروش را مدیریت کند، باید با تکنیک های مدیریت آشنایی داشته و ویژگی های تیم خود را بشناسد.

شخصیت و اعتبار تیم فروش

افراد با ذکر دلیل متقاعد می‌شوند, اما با هیجان حرکت می‌کنند؛ یک رهبر موفق باید هر دو را انجام دهد، هم افراد را متقاعد کند و هم حرکت کند. همه باید بدانند که چه چیزی برای افراد تحت تاثیرشان مهم است. حس آن‌ها چیست؟ چه چیزی برایشان حائز اهمیت است و ارزش‌هایشان چیست. بازخورد‌های دریافت شده در مورد بیل کلینتون نشان می‌دهد که این موارد فقط درباره شما نیست بلکه همه مدیران باید با جدیت به صحبت‌های افراد تیم خود گوش دهند و نظرات آن‌ها را بدانند.

قدرت نه گفتن

نه گفتن برای یک رهبر هنر محسوب می‌شود چرا که بله گفتن آسان است. یکی از دلایلی که باعث می‌شود ما به عنوان یک مدیر فروش تحت فشار زمانی قرار بگیریم، عدم توانایی در نه گفتن، در برابر درخواست دیگران برای کمک است. اینکه یاد بگیریم تا چطور و چگونه «نه» بگوییم، اولین گام برای به دستگیری کنترل زندگی است و عاملی است که باعث ایجاد تغییر در نقش ما می‌شود. «پرمشغله بودن» باعث کاهش عکس العمل ما در برابر مشکلات پیش رو می‌شود و همچنین ما را از بودن در نقش رهبری که همیشه آرزوی آن را داشتیم محروم می‌کند. همه ما دوست داریم که به عنوان یک رهبر، شخصی دیده شویم که زمان خود را با افراد تیم‌اش صرف می‌کند، آرامش و مهارت دارد و با کفایت است.

تداوم رشد و پیشرفت موثر تیم فروش

شرکت های بزرگ به برتر بودن فکر نمی‌کنند بلکه تمرکز آنها بر پیشرفت مداوم و تغییرات پایدار است.  تداوم رشد و پیشرفت موثر (CPD) به عنوان یک سیستم نگهداری و توسعه دانش، مهارت و ویژگی‌های فردی در زندگی کاری روزمره لازم و ضروری است. در همین حین که برای خود اهداف حرفه‌ای در نظر گرفته و پیشرفت‌های خود را برطبق آن ثبت می‌کنید، بخش عمده ای از CPD به تفکر اختصاص می‌یابد. این تفکر، کارایی شما را تجزیه و تحلیل می‌کند، یادگیری و بعدها رفتار شما را نیز در شرایط خوب و بد تشخیص می‌دهد.

اهمیت مدیریت زمان

فقط گذراندن وقت مهم نیست, بلکه مهم سرمایه گذاری این زمان است. مدیریت زمان همیشه چالشی بزرگ بوده است، خصوصا وقتی نیاز دارید زمان خود را برای کسب بهترین بازده صرف کنید. همه ما در طول هفته و ساعات کاری با مشکلات و سررسیدهای ضروری مواجه می‌شویم و چگونگی مدیریت زمان یک عامل اساسی برای موفقیتی لذت بخش است.

با بررسی یک هفته کاری خود, زمان خود را بیشتر در کدام یک از مربع‌های بالا سپری می‌کنید؟هر مدیر در هر یک از چهار مربع مدتی را سپری خواهد کرد، همانطور که همه ما با موارد ضروری و سررسیدهای غیرمنتظره مواجه می‌شویم. مدیران موفق تمایل دارند تا جزء آن دسته از افرادی باشند که زمانی از برنامه روزانه خود را به موضوعات احتمالی که ممکن است رخ دهد، اختصاص می‌دهند تا با مشکلات کنار بیایند،  و از آنجایی که اینگونه مدیران زمان خود را به طور موثر و کارامد برنامه ریزی می‌کنند، به اندازه دیگر مدیران با بحران مواجه نمی‌شوند.

فرم درخواست مشاوره
لطفا جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی مدرسه کسب و کار آیا، این فرم را تکمیل کرده تا کارشناسان ما با شما تماس بگیرند.
SUBSCRIBE TO NEWSLETTER
All rights reserved © Company Name, 2014
Dolor aliquet augue augue sit magnis, magna aenean aenean et! Et tempor, facilisis cursus turpis tempor odio, cursus montes ac turpis. Ultrices! Massa integer augue ridiculus adipiscing, massa cras pid. Turpis placerat scelerisque, vut odio mus non, mattis porttitor, nunc odio, turpis tortor sit? Pid amet, sed facilisis.
  • Goblinus globalus fantumo tandempo
  • Scelerisque cursus dignissim donus
  • Montes vutario lacus quis arcupolisio
  • Leftomato denitro oculus tepircos den
  • Spiratio dodenus christmas popupius
  • Afrenius globalus spiritum tandempo
  • Fitatos vutario lacus quis arcup delis