5 راز زندگی از وارن بافت

وارن بافت یکی از برترین و سر شناس ترین تاجران و سرمایه گذاران آمریکایی است که در دنیای فعالیت های بشر دوستانه و خیر خواهانه هم فردی فعال است و سال هاست که به عنوان یکی از موفق ترین و ثروتمند ترین افراد جهان به حساب می آید. او هم اکنون صاحب، مدیر اجرایی و سرمایه گذار اصلی برکشایر هاتاوی و همچنین سهام دار بسیاری از شرکت های بزرگ مانند Coca Cola و P&G نیز می باشد. با ادامه خبر 5 درس زندگی از وارن بافت با ما همراه باشید.

در تازه ترین مصاحبه ای که با وارن بافت انجام گردیده است، او به مطالب فوق العاده ای اشاره می نماید که می تواند برای بسیاری از مردم جهان جالب توجه باشد. وارن بافت که یکی از افراد سرشناس آمریکایی در دنیای سرمایه گذاری است به این موضوع که مردم آمریکا و همینطور دیگر نقاط جهان عاداتی دارند که همین عادات جلوی پیشرفت آن ها را گرفته است. به طور مثال او می گوید مردم جهان اکثرا از اینکه در زندگی خود ریسک کنند می ترسند.

وارن بافت یکی از سرشناس ترین سرمایه گذاران آمریکایی در مصاحبه ی خود به 5 راز مهم که در زندگی همه تاثیرگذار است اشاره نموده است. 5 راز زندگی از وارن بافت

بافت معتقد است که بزرگ ترین مانع پیش روی پیشرفت مردم، طرز فکر خودشان است. او در ادامه ی مصاحبه ی خود اضافه می نماید که بسیاری از مردم جهان پول خود را در منزل خود نگه داری نموده یا در صندوق های امانات بانک ها قرار می دهند که این کار بزرگ ترین اشتباه از نظر او می باشد. او می گوید حتی اگر سرمایه گذاری اشتباهی انجام دهید، بهتر است تا هیچ کاری نکرده باشید. در ادامه ی مصاحبه او اضافه می کند که از نظر او 5 درس وجود دارد که همه ی افراد باید آن را فرا بگیرند تا بتوانند در زندگی خود موفق شوند:

  • اگر می خواهی بازی کنی، برای اهداف کوتاه مدت بازی نکن. نظر من این است که همه باید روی اهداف بلند مدت تمرکز کنند.
  • سعی کنید هر روز مطالب جدیدی یاد بگیرید و به اطلاعات خود اضافه نمائید. شما نمی دانید در آینده چه برای شما پیش می آید، توصیه ی من این است هر چه می توانید بیاموزید. جایی در زندگی به کار شما می آید.
  • همیشه سعی کنید تغذیه مناسبی داشته باشید. تغذیه مناسب باعث می شود تا ذهن شما بهتر کار کند و بتوانید تصمیمات بهتری بگیرید.
  • اگر از من به عنوان یک سرمایه گذار بزرگ بپرسید که روی چه چیزی سرمایه گذاری کنید، من به شما می گویم ابتدا همیشه سعی کنید روی خود سرمایه گذاری کنید.
  • یک توصیه ی دیگر هم به همه دارم و آن هم این است که خودتان را بشناسید و ذهن خود را گسترش دهید. با این امر راه را برای موفقیت برای خود باز می کنید.