معرفی کتاب هنر گفتگو


در کتاب هنر گفتگو میخوانیم

سنگ بنای نگارش این کتاب بر پایه این موضوع بنا شده که توانایی گفتگوی روان و البته مناسب یکی از مهم ترین دلایل موفقیت انسان هاست. این کتاب که توسط روزالی ماگیو نگارش شده است به مخاطبین آموزش می دهد بدون اینکه به دلیل اصلی گفتگو توجه کنند، نحوه صحیح انجام آن را فرا بگیرند و اعتماد به نفس لازم را در کنار انگیزه کافی بدست بیاورند تا بتواند با هر کس در هر مکان و هر زمانی سخن بگویند.
روزالی در این کتاب می گوید، شاخص ترین خصوصیتی که باعث می گردد شما در هر گفت و گویی موفق باشید، توانایی شما در تعریف و تمجید از طرف مقابل است. این کار به شما کمک می کند تا در نظر فرد مقابل خود عزیز و دوست داشتنی شوید که قطعا راز موفقیت هر گفتگویی است.
این کتاب در دو بخش نگارش گردیده و 17 فصل دارد. در بخش اول اصول و مقررات پایه در گفتگو به شما آموزش داده می شود. آنچه در این بخش به شما آموزش داده می شود به شما کمک می کند تا در گفتگوها موفق تر عمل کنید. به طور مثال می آموزید که پرسش خوب چه پرسشی است؟ چطور از افتادن در دام کسی که زیاد و بدون وقفه صحبت می کند، خلاص شوید؟ از شر چه تکه کلام هایی که خودتان زمانی که از آنها استفاده می کنید متوجه آنها نیستید خلاص شوید. چطور به پرسش های سخت و جسارت آمیز پاسخ مناسب بدهید یا چگونه 2 نفر را به یکدیگر معرفی کنید.
در بخش دوم روزالی ماگیو به شما می آموزد تا چطور درباره 9 حوزه اصلی زندگی سخن بگوئید. در فصل های این بخش نویسنده به شما آموزش می دهد تا چه بگوئید و چه نگوئید. در موقعیت خاص چگونه عمل کنید و با وضعیت های مختلف چگونه برخورد کنید.
در این کتاب بخش جذابی به نام ” اگر او بگوید …. شما بگوئید …. ” تعبیه گردیده است که پاسخ بسیاری از سوالات شما را می دهد. شما در بخش دوم این کتاب با موارد متعددی مانند گفتگو با هر شخص در محیط کار، نحوه گفتگو در جلسات، گفتگو در رویدادهای اجتماعی، انجام گفتگوهای تلفنی و بسیاری موارد مهم دیگر آشنا خواهید شد.


درباره نویسنده:

روزالی ماگیو متولد سال 1943 در شهر تگزاس آمریکاست. او یکی از شاخص ترین نویسندگان این حوزه است که جوایز متعددی را به خاطر نگارش 24 کتاب منحصر به فردش دریافت نموده است. کتاب هایی که او در حوزه گفتگو کردن و نحوه بیان موارد به طرف مقابل نگارش نموده، توانسته در سراسر جهان بیش از 2 میلیون نسخه فروش داشته باشد که همین موضوع بر ارزش مطالبی که او در کتاب هایش به مخاطب آموزش می دهد صحه می گذارد. یکی از شاخصه های کتاب های روزالی ماگیو سبک متفاوت آموزش دادن مطالب است که به نوعی باعث جذاب تر شدن آثار او نسبت به دیگر نویسنده ها گردیده است.