تایگر وودز، گلف باز حرفه ای آمریکایی

تایگر وودز Tiger Woods گلف‌ باز حرفه‌ای اهل کشور آمریکا است، که در میان موفق‌ترین گلف‌بازان تمام تاریخ است. او برای چندین سال جزو ورزشکارانی بوده که بالاترین درآمد را داشته‌اند.

زندگی حرفه ای تایگر وودز

تایگر وودز متولد 30 دسامبر 1975، یک گلف باز حرفه ای آمریکایی است. تایگر وودز در سال  ۱۹۷۵ و در شهر سایپرس ایالت کالیفرنیا متولد شده است. او یکی از بزرگترین گلف بازان در تمام دوران است، رتبه دوم را در هر دو مسابقات قهرمانی بزرگ و PGA Tour برنده می کند و همچنین دارای پرونده های زیادی در گلف است.   پدر او ستوان بازنشته ارتش آمریکا و مادرش با اصلیت تایلندی است. تایگر وودز در دبیرستان Western Hs در شهر آناهیم کالیفرنیا و بعد از آن در کالج Stanford کالیفرنیا تحصیل کرده است.

تایگر وودز مشهورترین گلف باز که در سال ۱۹۹۷ پابه دنیای حرفه ای گلف گذاشت یکی از پر افتخارترین ورزشکاران این رشته و یکی از پر درآمدترین ورزشکاران جهان می باشد. او نه تنها رقابت های متعددی را با قهرمانی پشت سرگذاشته بلکه رکورد های فراوانی را نیز شکسته است. تایگر به طولانی ترین مدت ممکن گلف باز اول جهان بوده و تا کنون کسی نتوانسته رکورد او را بشکند. او همچنین سالها در گزارش های مجله اقتصادی forbes به عنوان یکی از پردرآمدترین ورزشکاران جهان معرفی شد. تایگر وودز عنوان قهرمانی ۱۶ عدد از بزرگترین رقابت های جهانی گلف در طول سالهای ۹۷ تا ۲۰۰۸ میلادی را نیز علاوه بر دیگر عناوین قهرمانی در پرونده خود دارد.  مجله فوربس آمریکا‌، فهرست ورزشکاران ثروتمند دنیا را منتشر کرد که تایگر تایگر وودز گلف باز آمریکایی با در آمد سالانه 100 میلیون دلار ثروتمندترین ورزشکار جهان است.
پس از جوایز عالی، کالج و حرفه ای گلف آماتور، تایگر وودز در سال 1996 در سن 20 سالگی حرفه ای شد. در پایان آوریل 1997، او سه رویداد تور   PGA  را علاوه بر اولین اصلی خود، Master 1997، که او با 12 سکته در یک عملکرد رکورددار به دست آورد. او برای اولین بار در رتبه بندی جهان در ماه ژوئن سال 1997، کمتر از یک سال پس از تبدیل حرفه ای، به مقام اول رسید. با این حال، مشکلات شخصی شخصی تایگر وودز در کنار گلف، همراه با صدمات که منجر به انجام چهار عمل جراحی در سال 2014، 2015 و 2017 شد. او در تنها یک مسابقه بین اوت 2015 و ژانویه 2018 رقابت کرد و از 1000 گلف باز در جهان خارج شد. بازگشت وی به مسابقات منظم، تایگر وودز پیشرفت پایدار در بالای بازی را به دست آورد و اولین مسابقات خود را در پنج سال گذشته در مسابقات قهرمانی تور در سپتامبر 2018 و اولین قهرمانی خود در یازده سال در استادیوم 2019 به دست آورد.

تایگر وودز دارای سابقه برگزاری لیست پول در ده فصل مختلف است. او 15 مسابقات حرفه ای بزرگ گلف را به دست آورد (تنها جک نیکلاس که تنها 18 نفر است) و 81 رویداد تور PGA (دومین بار پس از سام سند که 82 بازی را به دست آورد). Woods منجر می شود تمام گلف بازان فعال در برنده شدن حرفه ای و حرفه ای PGA تور برنده. او جوانترین بازیکن برای رسیدن به گرند اسلم حرفه ای است، و تنها دومین گلف باز (پس از نیکلاس) است که سه بار در بازی Grand Slam کسب کرده است. تایگر وودز 18 مسابقات جهانی گلف را به دست آورد.

تایگر وودز در ایالت orange country، کالیفرنیا بزرگ شد. او قبل از سن دو سالگی توسط پدر و مادرش، به گلف معرفی شد. در سن پنج سالگی، او در Diggest Golf و در ABC این باور نکردنی ظاهر شد. او موفق به کسب شش بار مسابقات قهرمانی جهان شد. تایگر وودز اولین بار در سن 12 سالگی در زمین گلف تنظیم شده بود.  هنگامی که تایگر وودز 13 ساله بود، او در سال 1989 بازی کرد، که اولین مسابقات قهرمانی ملی بود.

تایگر وودز 15 ساله بود درحالی که او جوان ترین قهرمان آمریکایی محسوب می شد، او به عنوان بازیگر کالیفرنیا در سال 1991 (برای دومین سال متوالی) و بازیگر سالن آمفی تئاتر گلف Digest Junior نامگذاری شد. در سال 1992 او عنوان خود را در مسابقات قهرمانی جوانان آمریکا دفاع کرد و اولین بار دو بار برنده مسابقات شد.

سال بعد، تایگر وودز سومین پیروزی قهرمانی جوانان آمریکایی خود را به دست آورد. او تنها سه بار برنده این رویداد است. در سال 1994، در TPC در Sawgrass در فلوریدا، او جوان ترین برنده مسابقات قهرمانی آمریکا شد، رکوردی که او تا سال 2008 در زمانی که توسط دنی لی شکست خورد،  او عضو تيم آمريكا در مسابقات قهرماني امتحان گلف جهاني آيزنهاور در سال 1994 و جام وكر 1995 (از دست دادن) بود. تایگر وودز در سال 1994 در دبیرستان غربی فارغ التحصیل شد .

سابقه ی کاری تایگر وودز

تایگر وودز در سال 1996 طرفدار 20 ساله شد و بلافاصله قرارداد های تبلیغاتی با  Nike و Titleist را امضا کرد که در آن زمان قراردادهای سودمند ترین تایید در تاریخ گلف بود. تایگر وودز به عنوان Sport Illustrated در سال 1996 بازيكن سال در بازي PGA Tour Rookie  نامگذاري شد. در1997، او اولین مدرک کارشناسی ارشد خود را به طور مداوم به دست آورد و جوانترین برنده مسابقات در 21 سالگی شد. دو ماه بعد، او را برای سریع ترین صعود به شماره 1 در رتبه بندی رسمی جهانی گلف قرار داد. پس از ضعف 1998، تایگر وودز فصل 1999 را با 8 برد، از جمله مسابقات قهرمانی PGA، به پایان رساند. در سال 2000، شش رویداد متوالی را در تور PGA به دست آورد، که طولانی ترین پیروزی بود. در سن 24 سالگی او جوان ترین گلف باز برای کسب Career Grand Slam  شد. در پایان سال 2000، توسط مجله Golf Digest به عنوان دوازدهمین گلزن های تمام دوران رتبه بندی شد. هنگامی که تایگر وودز موفق به کسب مدال 2001 شد، او تنها بازیکن موفق به کسب چهار عنوان متوالی بزرگ حرفه ای گلف شد. پس از کسب ستاره 2001 و 2002، که او همچنان بر تور تسلط داشت ، کار تایگر وودز افت کرد، او در سال 2003 یا 2004 موفق نشد. تایگر وودز عمدتا در سال 2006 شروع به کار کرد و سال را با پیروزی در 6 رویداد تورهای متوالی به پایان رساند. در پایان فصل، تایگر وودز  برنده 12 مدال طلا بود. تایگر وودز در سال 2008، تحت عمل جراحی زانو قرار گرفت. در غیاب تایگر وودز، رتبه بندی های تلویزیونی برای باقیمانده فصل از سال 2007 به شدت کاهش یافته است. تایگر وودز در سال 2009 زمانی که حال جسمی او خوب شد، بازگشت او به گلف بود.

در سال 2011، پس از بازگشت به مسابقات در ماه اوت، تایگر وودز ادامه داد و رتبه بندی او به تدریج به پایین به 58 رسید. او در اواسط نوامبر پس از پایان سومین بازی در امارات استرالیا، به شماره 50 رسید و در رقابت جهانی Chevron World Challenge ، پیروزی خود را در بر گرفت. تایگر وودز فصل 2012 خود را با دو مسابقات قهرمانی HSBC گلف ابوظبی و ملیت طرفدار امارات ساحل عاج تبت آغاز کرد. جایی که او به خوبی شروع به کار کرد، اما در دورهای نهایی تلاش کرد. تایگر وودز برنده Arnold Palmer Invitational، اولین پیروزی خود در تور PGA از زمان مسابقات قهرمانی BMW در سپتامبر 2009 بود. پس از چندین اجرای غیرمنتظره، تایگر وودز پیروزی خود را در 73 بازی PGA در مسابقات یادبود در ماه ژوئن، جک نیو لاوس را در جایگاه دوم برای پیروزی های  PGA Tour  قرار داد؛ یک ماه بعد، تایگر وودز از Nicklaus با پیروزی در ملیت AT & T عبور کرد و تنها Sam Snead را که 82 پیروزی PGA را جمع آوری کرد، پشت سر گذاشت.  سال 2013 بازنده بازی تایگر وودز می شود. در ماه ژانویه او برای بازپخش 75 بازی PGA خود چهار عکس را به دست آورد. این هفتمین بار این رویداد را به دست آورد. در ماه مارس، او همچنین برای هفتمین دوره مسابقات قهرمانی WGC- Cadillac  را به دست آورد، و به او عنوان 17 قهرمانی WGC و اولین بار از سال 2009 را کسب کرد. تایگر وودز ضعیف در 2013 U.S Open ، او بدترین امتیاز خود را به عنوان یک حرفه ای ثبت کرد. سال 2014، تایگر وودز در دور نهایی هوندا کلاسی آسیب دید و قادر به پایان دادن به مسابقات نبود. او در پایان مارس 2014 مجبور شد Arnold Palmer Invitational را از دست بدهد. در سال 2016، او دوباره به گلف رقابتی در چالش قهرمان جهانی بازگشت.  سپس تایگر وودز به گلف رقابتی در چالش جهانی قهرمان در باهاما بازگشت و به 9 جایگاه رسید. رکورد جهانی او از 668 تا  1199 پیش رفت، که بزرگترین پرش در رتبه بندی جهانی در حرفه او بود. در 2018، او یک گل زد و برای دومین بار در مسابقات Valspar در فلوریدا، نخستین پیروزی برتر خود در تور PGA از سال 2013 به ثمر رساند. در آخرین مسابقات سال گذشته، تایگر وودز در مسابقات قهرمانی 2018 PGA دومین گل خود را به ثمر رساند. این بهترین نتیجه او در دومین مسابقات قهرمانی PGA 2009 و در رتبه بندی جهانی رتبه 26 قرار گرفت. تایگر وودز در دور دوم رقابت های خود در تاریخ 23 سپتامبر 2018 برنده شد و جایگاه خود را در 80 سالگی به دست آورد. در آوریل 2019، تایگر وودز برنده مسابقات قهرمانی شد.

هر رولکس گویای داستانی است

هر زمان که صحبت از گلف باشد، نام تایگر وودز به ذهن ما می‌آید: او به عنوان یکی از برترین گلف‌بازان تاریخ شناخته می‌شود. در سال ۱۹۹۷، وقتی که تنها ۲۱ سال سن داشت در مسابقات masters آمریکا به قهرمانی رسید و توانست رکوردی جدید به نام خود ثبت کند. پس از قهرمانی در مسابقات masters در سال ۲۰۰۱، او تبدیل به اولین گلف‌بازی شد که توانسته به طور همزمان در هر چهار مسابقه جایزه بزرگ به قهرمانی برسد. او بیش از ۲۰ سال به فعالیت حرفه‌ای خود ادامه داد و تعریف او از موفقیت دچار تغییر شد. هنگامی‌که  تایگر وودز درحال بازی گلف نباشد، به احتمال زیاد در حال غواصی در اقیانوس، یکی دیگر از تفریحات مورد علاقه‌‌‌اش، است و این در حالی است که تنها ساعت  Rolex Deepsea  مورد اعتمادش همراه او است.

تایگر وودز، گلف باز حرفه ای آمریکایی است، که در میان موفق‌ترین گلف‌بازان تمام تاریخ است. جزو ورزشکارانی بوده که بالاترین درآمد را داشته‌اند.

«موفقیت برای من به معنای گرفتن بالاترین نمره و قهرمانی در مسابقات مختلف بود، اما الان معتقدم که موفقیت در زندگی یعنی خوشحال بودن